Jeśli pragniesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są niezwykle obfite i w szeregu przypadków zawierają dużo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko odrobinę, by odkryć, że są właściwie smaczne oraz warte kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi towarami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz polska kiełbacha.

restauracja z polską kuchnią Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jakkolwiek kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różnorodne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zdumiewającego chleba oraz dobrych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest bez ustanku wzbogacane o innowacyjne smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w schematycznej polskiej kuchni?

Restaurants near Main Market Square

Najbardziej zwyczajnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także odkryć w rzeczy samej przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem rozmaitych, niekiedy egzotycznych smaków.
•    Prócz standardowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw i optymalne polskie napoje i cieszyć się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.