Każda kobieta stara się wyglądać jak najlepiej, jednakże niekiedy popełniają one błędy pielęgnacyjne, jakie niestety nie wpływają przyzwoicie na skórę. W następstwie tego należy mieć pojęcie, czego nie robić, by uniknąć problemów, które będą tego efektem. Podstawowym błędem pielęgnacyjnym jest na przykład zasypanie wieczorem z makijażem na buzi.
kosmetologia estetyczna
Skóra nie dość, że nie otrzymuje składników odżywczych to jeszcze stary makijaż zatyka pory, co ma prawo w doprowadzić do powstania krostek i zaskórniaków. Też dużym błędem jest nie używanie toniku, bądź używanie go zanadto nieczęsto. Zadaniem toniku jest przywrócenie należytego pH dla skóry, innymi słowy kwaśnego. Nawet sama woda zmienia pH na zasadowy.
dysmorfofobia
Przed kupnem kosmetyku, należy wnikliwie przeczytać skład tego kosmetyku, bowiem na niektóre składniki jesteśmy w stanie być na przykład uczuleni oraz to ma prawo zaowocować zmianami alergicznymi, inaczej zamiast być prawidłowiej będzie gorzej. Równie ważnym jest przestrzeganie daty ważności oraz prawidłowe warunkowe przetrzymywanie i na przykład nie wszyscy zwracają uwagę na temperaturę, w jakiej kosmetyki mają być przechowywane.
higiena jamy ustnej
Niemniej jednak także nie właściwe wykorzystywanie skraca na przykład ważność, pomimo że wedle etykiety jest jeszcze właściwy. Jednakże dotykanie kremu palcami w czasie nakładania skraca okres przydatności, albowiem drobnoustroje na skórze przyśpieszają starzenie się tego kremu. Aby zadbać stosownie o cerę bez pomocy kosmetyczki, jaka jednak kosztuje czas oraz pieniądze, należy się dowiedzieć, w jaki sposób w domu samemu zająć pielęgnacją skóry. Twarz wypada myć żelem myjącym, naturalnie dobranym indywidualnie do typu cery.