Wśród wielu miejscowości w Polsce, miasto Kraków wyróżnia się nie tylko w obszarze kultury i rozrywki, ale też na licznych odmiennych polach. Staje się regionem przyjaznym do mieszkania. Zmiany, jakie dokonały się w mieście w niedawnych okresach dają poczucie, że Kraków rzeczywiście pnie się w górę.
Pożyteczne transformacje w Krakowie.
Co godnego pochwały wypracowano w trakcie ostatniego czasu? Ilość udogodnień i inwestycji jest duża. Mocno wsparły rząd w tym aspekcie finane Unii Europejskiej, z których Kraków niemało korzysta. Szybkie działanie w zakresie zdobywania dotacji sprawiły, że gmina rozwinęła się o następne węzły komunikacyjne, ekologiczne autobusy trasportu miejskiego, oraz nowe obiekty dla ludności.
Szerokie innowacje są niewidoczne dla standardowego obywatela. Nie znaczy to jednakowoż, że nie istnieją. Najczęściej pomijamy fakty, które nie są bezpośrednio z naszymi potrzebami połączone. Statystycznemu obywatelowi Krakowa wydaje się, że w regionie za mało się wykonuje. Tymczasem miasto rozwija się z każdym rokiem. Usprawnienia w zakresie zarządzania śmieciami, budowie i modernizacji siatki kanalizacyjnej, stawianie filtrów akustycznych to tylko część zmian, które umożliwiają krakusom lepiej i bardziej komfortowo żyć. Miasto zmienia się również w zakresie opcji kulturalnych. Wartość miasta rośnie za pomocą takich inwestycji jak: Kraków Arena czy rewitalizacja Huty. takie nowości przyciągają gości z innych krajów do odwiedzin.
Podejmowane przez radnych projekty nie tyczą się tylko ścisłego środka Krakowa, ale również są połączone z całym regionem. Dlatego lepiej nie uskarżać się lecz zobaczyć innowacje w które obrodził Kraków.
Przyszłe lata – o ile będzie możliwość utrzymania tempa rozwoju – umożliwią Krakowowi zostać wspaniałą metropolia.
Majchrowski program